Školení Analytics pro Wolters Kluwer Česká republika

Na jaře jsme byli osloveni společností Wolters Kluwer, abychom jim pomohli s propagací jejich produktů na internetu. V této oblasti nyní spolupracujeme, nicméně během diskuse jsme se dostali k nutnosti chápat a hodnotit dění na webových stránkách společnosti. Jelikož porozumět dění na webu není triviální záležitost, domluvili jsme se na půldenním školení webové analytiky, které pro WKČR uspořádáme.

Školení se zaměřilo jak na obecné principy webové analytiky, tak na praktické použití systému Google Analytics. S Google Analytics jsme začali u základů (např. nastavení účtu a profilů), posunuli jsme se ke rozložení aplikace, funkčnostem, jednotlivých nabídkám a přešli jsme k samotnému analyzování dat. Ukázali jsme si i možnosti filtrovat jednotlivé reporty, práci s pokročilými segmenty a vlastními reporty.

Školení jsme věnovali 4 hodiny a hodnotíme ho jako úspěšné. Bylo pro obě strany důležité i proto, že na základě dat z Google Analytics budeme vyhodnocovat kampaně, které společně vytváříme a budeme spouštět.

Petr Macek se představuje:

Pomáhám společnostem uspět na internetu. Cílem mojí práce je pomoci společnostem oslovit a získat zákazníky, vybudovat povědomí o jejich produktech a službách, vylepšit jejich reputaci a také efektivněji komunikovat se zákazníky. Zabývám se vytvářením a realizací strategií pro propagaci firem na internetu. Mnou navržené strategie jsou šité na míru každé společnosti a jejich účelem je splnit cíle, které společnost pro marketing na internetu má. Online marketing také pravidelně školím a pořádám v této oblasti semináře. Soustředím se na individuální školení pro firmy, které chtějí během školení řešit jejich vlastní problémy a veřejná školení pro ně nejsou ta nejefektivnější.
Příspěvek byl publikován v rubrice Digitální marketing, Internetový marketing, Jak uspět na internetu, Případové studie & reference, Semináře a školení, Webová analytika a reporting se štítky , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..