Jak uspět na internetu?

Petr Macek - vize, cíle, strategie, úspěch na internetu

Cesta k úspěchu (a nejen) na internetu je krkolomná, zdlouhavá a zřídkakdy přímočará.

Málokomu se podaří uspět na internetu ze dne na den. Málokdo dokáže najít cestu k úspěchu bez toho, aby měl představu o tom, co pro něj úspěch je. Výjimečně lze uspět bez náročného plánování cesty k úspěchu.

Jaká je Vaše představa o úspěchu?

Jistě máte vizi o tom, jak právě pro Vás úspěch vypadá. Tedy začněme u toho. Tím, že si společně pojmenujeme Vaši představu o úspěchu, učiníme nutný krok k tomu, abychom k úspěchu došli. Je těžké dosáhnout něčeho, když nevíme, co to je.

Jakých cílů chcete dosáhnout?

Vize nebo představa je výjimečně specifická a těžko se doshauje na něco, co nemá jasný tvar. Pojďme si definovat jasné, specifické a dosáhnutelné cíle, kterých chceme docílit. Mnohem lépe se jde za něčím specifickým (např. každý desátý účetní bude používat můj produkt) než za něčím nejasným (např. účetní budou znát můj produkt).

Jaké kroky musíme vykonat k naplnění cílů?

Pokud již víme, čeho přesně chceme docílit, musíme připravit strategii cesty k úspěchu, tedy vymyslet kroky, které musíme ujít, abychom cílů dosáhli. Je hezké chtít získat 10 zákazníků za měsíc, ale jak toho dosáhnout? Vymysleme společně aktivity, díky kterým bude reálné stanoveným cílů dosáhnout.

Co když ne vše jde hladce?

Zřídkakdy jde všechno podle plánu a Vy i my na to musíme být připraveni. Protože předpokládáme, že ne vše půjde přímočaře, budeme neustále sledovat naše aktivity a hledat slabá místa, abychom je opravili, ale i silná místa, abychom je ještě posílili. Průběžným sledováním, vylepšováním, upravováním zajistíme, že nesejdeme z cesty k naplnění cílů, kterou jsme si vytyčili.

Musí být cesta k úspěchu osamocená?

My tu jsme proto, abychom Vám ukázali, jak se na cestu k úspěchu vydat nebo lépe, abychom Vás k úspěchu na internetu dovedli. Nebudeme Vás zatěžovat těžko realizovatelnou teorií, ani "praktickými" ukázkami, které stejně nebudete moci aplikovat ve Vašem případě. S Vámi celou cestu projdeme a uvidíte, že se úspěch dostaví.

Jak chutná úspěch?

Pokud společně a důsledně projdeme výše uvedené kroky, dokážeme k úspěchu dojít a Vaše představa o úspěchu může být naplněna a Vás úspěch je i naším úspěchem. Nicméně vězte, že dojít k cíli chce svůj čas, úsilí, trpělivost i peníze.

Co Vy na to, chcete se s námi vydat na cestu? Podívejte se, kdo jsme » a jak pracujeme ».

Publikujeme

Spustili jsme Caflou - software pro malé firmy a živnostníky »

Po roce práce se nám podařilo spustit pro nás velmi osobní projekt - aplikaci Caflou. Caflou je "informační systém" pro živnostníky a malé...

Komplexní seminář pro Hospodářskou komoru v Jihlavě »

Únor byl opravdu náročný měsíc, jelikož první měsíce roku mnohé firmy využívají ke vzdělávání svých zaměstnanců. Z...

Jak (ne) na article marketing? »

Nedávno se mi pod ruce (do emailu) dostal zajímavý "alert", o který bych se rád podělil. Uvádím jen výběr odkazů se stejným obsahem,...