Vtipná zkušenost s remarketingem v reklamní síti Google

Musím se podělit o dosti vtipnou zkušenost s remarketingovou kampaní v reklamní síti Google. Minulý týden jsem zástupcům svého klienta (webový administrátor a marketingový manažer) ukazoval možnosti PPC reklamy v reklamní síti. Chtěl jsem jim ukázat, jak reklama vypadá ve skutečnosti a schválně jsem šel na mnou navštěvovaný cizojazyčný web, na kterém bannerová reklama od Google vždy je a často i bannery z remarketingových kampaní. Vždy je dobré ukázat, že i když jde o cizojazyčný web, tak Google nabídne českému uživateli relevantní (a české) reklamy.

Když jsme na na administrátorově počítači otevřeli zmiňovaný web, hned jsme uviděli několik bannerů z AdWords kampaní různých společností cílených na českého uživatele a adekvátních k typu navštíveného webu. Zde vše v pořádku. Nicméně jeden z bannerů byl na  „netradiční“ spodní prádlo, tedy reklama, která neměla dle mého názoru nic společného s obsahem či tématem webu, ani s profilem uživatele (webový administrátor, muž, i když…:)). Vydedukoval jsem z toho, že jde o remarketingovou kampaň a klient prostě musel v nedávné době web s „netradičním“ spodním prádlem navštívit.

Samozřejmě bylo zajímavé sledovat reakci administrátora před svým manažerem. Přeci jen šlo o pracovní počítač a z mé přednášky před tímto incidentem bylo skoro jasné, že administrátor web navštívil, což administrátor také potvrdil.

Nakonec jsme situaci tak nějak zamluvili a vše bude v pořádku, nicméně příhodu beru jako poučnou a docela vtipnou a proto jsem se ji rozhodl s Vámi sdílet :).

Petr Macek se představuje:

Pomáhám společnostem uspět na internetu. Cílem mojí práce je pomoci společnostem oslovit a získat zákazníky, vybudovat povědomí o jejich produktech a službách, vylepšit jejich reputaci a také efektivněji komunikovat se zákazníky. Zabývám se vytvářením a realizací strategií pro propagaci firem na internetu. Mnou navržené strategie jsou šité na míru každé společnosti a jejich účelem je splnit cíle, které společnost pro marketing na internetu má. Online marketing také pravidelně školím a pořádám v této oblasti semináře. Soustředím se na individuální školení pro firmy, které chtějí během školení řešit jejich vlastní problémy a veřejná školení pro ně nejsou ta nejefektivnější.
Příspěvek byl publikován v rubrice Digitální marketing, Internetový marketing, Jak uspět na internetu, PPC reklama, Případové studie & reference se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..